Zdrowie bez glutenu
Bożena Przyjemska BLOG

Niebezpieczne zboża

3 January 2014DIETA WARZYWNO – OWOCOWA

Materiał pochodzi ze strony www.ewadabrowska.pl za zgodą autorki metody

Dr med. Ewa Dąbrowska

METODA PROFILAKTYKI I LECZENIA
W przypadkach nagłych i poważnych zachorowań lub w stanach zagrożenia życia leczenie farmakologiczne jest często jedynym ratunkiem, lecz jeśli ono zawodzi, a choroba przedłuża się, zachęcam do stosowania diety warzywno – owocowej, jako nowatorskiej metody profilaktyki i leczenia.
Współczesna cywilizacja wiąże się z ogromnymi przemianami niemal we wszystkich dziedzinach życia, również w dziedzinie żywienia człowieka. Żywność naturalna utraciła swą wartość biologiczną w wyniku zastąpienia żywnością przetworzoną; rafinacja pozbawiła pokarm bezcennego błonnika, szeregu mikroelementów i witamin, zaś poddanie żywności wysokim temperaturom doprowadziło do zniszczenia enzymów i zmiany struktury przestrzennej białek. Następstwem przetwarzania żywności było pojawienie się na niespotykaną dotąd skalę szeregu przewlekłych chorób „cywilizacyjnych” o charakterze degeneracyjno – zapalnym z miażdżycą i nowotworami na czele. A przecież jeszcze przed 100 laty, gdy żywność była naturalna, główną przyczyną śmierci były choroby infekcyjne, takie jak grypa czy gruźlica, a nie – jak dzisiaj – zawały czy nowotwory.
Wiadomo jest, że człowiek jako istota biologiczna pozostał na przestrzeni wieków niezmienny, jego komórki mają wciąż te same potrzeby pod względem składników pokarmowych, co przed tysiącami lat. Jeżeli odejście od natury byłoby przyczyną chorób cywilizacyjnych, zatem naturalne pożywienie oparte na warzywach i owocach mogłoby być przykładem leczenia przyczynowego tych chorób.
Czym zatem jest proponowana dieta warzywno – owocowa?
Dieta ta, która w istocie ma charakter głodówki leczniczej, stosowana jako okresowa kuracja, dostarcza enzymów, mikroelementów, witamin, korzystnie alkalizuje i odtruwa, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy, przywraca równowagę przemian, czyli zdrowie. Po zakończeniu tej kuracji zaleca się włączenie na stałe naturalnego pokarmu opartego na warzywach, owocach, ziarnach, roślinach strączkowych z dodatkiem produktów zwierzęcych. Własne doświadczenia potwierdziły prawdziwość tezy, że pożywienie może być skuteczną metodą profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. czytaj więcej »

4 January 2014Głodówka Lecznicza

Dwudziesty wiek przyniusł rozwuj technologii w każdej dziedzinie. Zyje się nam łatwiej i wygodniej . Olbrzymia ilość urządzeń, które ułatwiają nam życie, rozwuj motoryzycji, wygodne i szybkie samochody pozwalają przemieszczać się nam z miejsca na miejsce. Ale za te technologiczne wspaniałości zaczynamy płacić coraz wyższą cenę. Pijemy wodę ubogą sole mineralne, ale za to bogatą w różnego rodzaju toksyczne substancję, w których prym wiodą leki , hormony i sole metali ciężkich . W powietrzu unoszą się spaliny, które wdychane powodują zanieczyszczenie płuc. A o żywności kupowanej w super marketach możnaby napisać oddzielny artykuł. Srodki ochrony roślin takie jak pestycydy i herbicydy można znaleźć w dużych ilościach na wszystkich warzywach i owocach, ale aż czterokrotnie więcej w mięsie i nabiale. Rozwój chorób cywilizacyjnych przybiera na sile.Wzrasta liczba alergików. Przeciążony organizm wysyła sygnały w postaci różnych objawów, które są ignorowane lub tłumione przy pomocy chemicznych związków pomyłkowo nazwanych lekami. W konsekwencji tych działań pojawiają się choroby z autoagresji i nowotwory. Ponury obraz zamyka cała lista chorób jatrogennych,(są to choroby które powstają na wskutek działań ubocznych leków i sugestyi lekarzy) które fundują nam lekarze za sprawą firm farmaceutycznych. Tak wygląda rzeczywistość, a przyszłość może być znacznie gorsza.
Co możemy zrobić żeby sobie pomóc i poprawić samopoczucie? Przede wszystkim trzeba wziąć swoje zdrowie w swoje ręce . Mając na uwadze wszystkie czyniki zaśmiecające nasze środowisko specjaliści twierdzą, że jedyną drogą pozostania w dobrym zdrowiu wiele lat jest systematyczne oczyszczanie organizmu i ruch. Sposobów na oczyszczanie jest kilka postaram się podać te najbardziej skuteczne i zacznę od głodówki. czytaj więcej »

20 January 2015Mikstura oczyszczająca dr Axa

Untitled-1składniki:
• 1-2 łyżek stołowych octu jabłkowego
• 1 łyżka świeżo wyciśniętego soku z cytryny
• 1 łyżeczka miodu, albo ksylitolu
• 1/8 łyżeczki cynamonu
• 1/8 łyżeczki imbiru
• szczypta pieprzu kajeńskiego
• 1/2 litra przegotowanej wody
Zmieszać sładniki i pić 3x dziennie 5 mnut przed jedzeniem przez miesiąc. czytaj więcej »

3 August 2017Zupa pieczarkowo-grzybowa.

 

Składniki:
Dynia piżmowa średniej wielkości
1/2 kg pieczarek
2 garście suszonych grzybów
2 duże cebule
2 litry wywaru warzywnego, lub kostka bulionu warzywnego
Olej kokosowy
Mleko kokosowe.
sól i pieprz do smaku
Sposób wykonania;
Dynie piżmową obrać usunąć pestki pokroić i ugotować w wywarze warzywnym.
Suszone grzyby umyć i namoczyć na noc, rano ugotować.
Cebulę pokroić w kostkę i usmażyć na oleju kokosowym, dodać obrane i pokrojone w kostką pieczarki. Smażyć do zrumienienia. Dodać ugotowane i pokrojone grzyby. Smażyć 10 minut i dodać do przygotowanego wcześniej wywaru. Gotować około 0, 5 godziny. Podawać z mlekiem kokosowym.

3 August 2017Filety z ryby pieczone w piekarniku

składniki:
4 filety z ryby ( nie polecam łososia)
masło klarowane
musztarda
pęczek koperku
sól
Sposób wykonania:
Rybę wymyć i osuszać . Posolić i posmarować bardzo cieniutką warstwą musztardy. Polać filety roztopionym masłem i posypać drobno pokrojonym koprem. Rozgrzać piekarnik do 210 stopni i piec rybę 20 minut.