Zdrowie bez glutenu
Bożena Przyjemska BLOG

Niebezpieczne zboża

4 stycznia 2014Głodówka Lecznicza

Dwudziesty wiek przyniusł rozwuj technologii w każdej dziedzinie. Zyje się nam łatwiej i wygodniej . Olbrzymia ilość urządzeń, które ułatwiają nam życie, rozwuj motoryzycji, wygodne i szybkie samochody pozwalają przemieszczać się nam z miejsca na miejsce. Ale za te technologiczne wspaniałości zaczynamy płacić coraz wyższą cenę. Pijemy wodę ubogą sole mineralne, ale za to bogatą w różnego rodzaju toksyczne substancję, w których prym wiodą leki , hormony i sole metali ciężkich . W powietrzu unoszą się spaliny, które wdychane powodują zanieczyszczenie płuc. A o żywności kupowanej w super marketach możnaby napisać oddzielny artykuł. Srodki ochrony roślin takie jak pestycydy i herbicydy można znaleźć w dużych ilościach na wszystkich warzywach i owocach, ale aż czterokrotnie więcej w mięsie i nabiale. Rozwój chorób cywilizacyjnych przybiera na sile.Wzrasta liczba alergików. Przeciążony organizm wysyła sygnały w postaci różnych objawów, które są ignorowane lub tłumione przy pomocy chemicznych związków pomyłkowo nazwanych lekami. W konsekwencji tych działań pojawiają się choroby z autoagresji i nowotwory. Ponury obraz zamyka cała lista chorób jatrogennych,(są to choroby które powstają na wskutek działań ubocznych leków i sugestyi lekarzy) które fundują nam lekarze za sprawą firm farmaceutycznych. Tak wygląda rzeczywistość, a przyszłość może być znacznie gorsza.
Co możemy zrobić żeby sobie pomóc i poprawić samopoczucie? Przede wszystkim trzeba wziąć swoje zdrowie w swoje ręce . Mając na uwadze wszystkie czyniki zaśmiecające nasze środowisko specjaliści twierdzą, że jedyną drogą pozostania w dobrym zdrowiu wiele lat jest systematyczne oczyszczanie organizmu i ruch. Sposobów na oczyszczanie jest kilka postaram się podać te najbardziej skuteczne i zacznę od głodówki.
Swiadomie przeprowadzona głodówka to najstarsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia. Jest ona potrzebna każdemu człowiekowi niezależnie od wieku. Ma ono na celu usunięcie z organizmu złogów i toksyn nagromadzonych w wyniku błędów żywieniowych i zatrucia środowiska.
Od zarania ludzkości wiosna był to czas przymusowego postu. W wyniku bardzo niskokalorycznej diety która wiązała się z brakiem żywności, organizm oczyszczał się i odnawiał.
Wszystkie religie swiata zachęcają lub wręcz nakazują swoim wyznawcom okresowe posty. W Koranie znajdujemy wiele fragmentów mówiacych o świadomym poście. Młody Indianin, który poddawał się rytuałowi wtajemniczenia, aby być przyjęty do plemienia musiał tak samo pościć jak buddysta, który starał się o przyjęcie do klasztoru. Egipcjanie za czasów faraonów mieli ustalone posty, zwiazane z pewnymi swiętami. Kandydaci do chrztu we wczesnym chrzescijaństwie poscili zanim zostali przyjęci w poczet członków kościoła. Wiele fragmentów Biblii mówi o postach, które wiązały się z wielkimi przeżyciami i wydarzeniami duchowymi. Jeden z ojców Chrzescijańskiego Starozakonnego Kościoła, Anastazy żyjący w III wieku n.e. powiedział, że, „Glodówka leczy choroby , osusza nadmierne płyny w organizmie, usuwa złe duchy, płoszy niewłaściwe myśli, daje duchowi, wiekszą jasność, oczyszcza serce, uświęca ciało i ostatecznie doprowadza człowieka przed tron Boga.”
Głodówka zawsze była rozumiana, jako metoda lecznicza i sposób na wzmocnienie sił. Obserwując zachowanie zwierząt możemy zauważyć, że zranione czy chore zwierze przestaje przyjmować pożywienie i instynktownie kieruje swoją energię na process leczenia.
Jakie więc procesy zachodzą w czasie głodówki i czym jest głodówka?
Jest ona jednym z niewielu skutecznych biologicznych środków odtruwajacych .W czasie głodówki zmieniona zapalnie tkanka użyta jest, jako materiał odzyskany do budowy swoistego białka, usuwane są toksyny i złogi, które odkładają się w różnych miejscach i są powodem dolegliwości. Oczyszczony w trakcie głodowki organizm pozbywa się sie zródeł swoich dolegliwości i odzyskuje wigor. Dzieki głodowce skóra odmładza się i staje się gładsza i piękniejsza, tkanka łączna odzyskuje preżność. Jest to operacja plastyczna bez skalpela. Głodówka pomaga pozbyć się uzależnień od leków i używek. Głodówka służy utrzymaniu dobrej formy fizycznej i psychicznej. Jest bardzo pomocna dla kobiet w okresie przekwitania i dla męższczyzn podczas kryzysu wieku średniego. Głodówka odmładza i usprawnia cały organizm, poprawiając fizjologię, cofa zegar biologiczny. Głodówka jest najlepszą metodą zapobiegania chorobom. Przeprowadzona umiejętnie, może wyleczyć przewlekłe schorzenia. Normalizuje ciśnienie i poziom cholesterolu. Głodówka uelastycznia i oczyszcza ze złogów naczynia krwionośne.
Głodówki dzielimy na krótkotrwałe /1-7/ dni, i długotrwałe/ 7-42/ dni. Rekord podany w literaturze fachowej to 56 dni.
Pierwsze trzy dni głodówki nazywamy okresem pobudzenia. Uwalniajace się toksyny pobudzają układ nerwowy. Głodujący staje się bardzo pobudliwy, wszystko go drażni. Czasem mogą pojawić się bóle i zawroty głowy, mdłości, bóle brzucha i mieśni. Wymienione objawy są wynikiem uwalniania się toksyn i w miarę przebiegu oczyszczania powoli ustępują. Niezbądne i bardzo pomocne w tym okresie są lewatywy z ciepłej filtrowanej wody, albo wykonane przez specjalną klinikę głebokie płukanie
jelita grubego. Prysznic lub kąpiel oczyszczają i pobudzają krążenie, spacer na swieżym powietrzu dostarcza więcej tlenu.
Po okresie pobudzenia następuje okres spokoju i skupienia. Całkowicie mija uczucie głodu między 6 a 10 dniem głodówki następuje pierwszy przełom kwasicowy(podnosi się poziom ciał ketonowych). W tym okresie samopoczucie pogarsza się, może wystąpić osłabienie i zawroty głowy.
Okresowi temu towarzyszy intensywne oczyszczanie organizmu ze złogów nagromadzonych przez cale lata. Ustepują objawy przewlekłych chorob, normalizuje się cisnienie. Po drugim przełomie kwasicowym, ktory ma miejsce miedzy 14 a 21 dniem głodówki, organizm usuwa przyczyny przewlekłych chorob.
Głodówkę leczniczą rozpoczynamy kilkudniowym okresem przygotowawczym. Dieta w tym okresie powinna być lekkostrawna, oparta na warzywach i owocach. W czasie trwania głodówki należy robić lewatywy w celu oczyszczenia z toksyn ostatniego odcinka jelita grubego.
Żeby uniknąć zaniku mięśni należy w czasie twania głodówki wykonywać nieforsowne ćwiczenia, a także codzienne spacery.
Nie radzę nikomu, kto nie ma doświadczenia, robić długotrwalych głodówek. Można zacząć od 24- godzinnych okresów wstrzymania się od pokarmu i w ten sposób poznać reakcję własnego organizmu.
Najważniejsze i zarazem najtrudniejsze jest wyjście z głodówki. W tym czasie popełniamy najwięcej błedów . Okres odbudowy powinien być tak samo długi jak głodówka, bowiem w tym czasie nastepują intensywne procesy oczyszczania i adaptacja do ponownego przyjmowania pokarmów. Rożne są szkoły wychodzenia z głodówki. Mnie osobiście najbardziej odpowiada sposób proponowany przez Malachowa, gdzie czas trwania diety sokowej po zakonczeniu głodówki może trwać 1-6 dni.
Na przykład podczas wychodzenia z głodówki 1-2 dniowej należy pić soki rozcieńczone woda w proporcji na 3 cześci soku 1 cześć wody, przez 1 dzień, drugiego dnia powinno się stosować dietę warzywną.
W przypadku głodówki 4-8-dniowej rozcieńczone soki pijemy przez 3 dni,a dietę warzywną stosujemy przez 3 dni. Następne dwa dni nasze odżywianie powinno być lekkostrawne bez mięsa. Dużą ostrozność, z jaką zaczynamy przyjmować pokarmy, podyktowana jest wielkim niebezpieczeństwem zbyt wczesnego przejścia na normalna diete. Można zrobić sobie krzywdę nie samą głodówką, która jest bezpieczna, ala nieumiejetnym i nierozsadnym jej zakończeniem. Głodówka jest terapią bezpieczną, ale jak każda metoda, ma swoje przeciwwskazania. Nie powinny jej stosować osoby wychudzone, cierpiące na choroby związane z utratą białka, chorobę Addisona lub osoby z utratą NaCl, z nadczynnością tarczycy, kobiety w ciaży i małe dzieci, chorzy w stanie wyniszczenia nowotworowego, a także osoby po chemioterapii. Osobiscie stosuję regolarnie głodówki od 17 lat. Moja najdluższa głodówka trwała 21 dni. W trakcie trwania głodówki oczyszczającej czuje się doskonale, mam dużo energii i jestem skupiona. Na dowód że głodówka resorbuje złogi zapalne mam zdjęcia tomografi komputerowej mojego męża któremu w wyniku infekcji pasożytniczej zrobił się ropień wątroby wielkości 6/8cm. Groziła mu poważna operacja usuniecia cześci wątroby. 7-dniowa głodówka spowodowała zmniejszenie ropnia do wymiarów 1/ 1,5 cm, a w wyniku następnej, ropień zniknął całkowicie, co wzbudziło zdziwienie wsród lekarzy znajacych ten przypade
Wiosną cała przyroda budzi sie do życia, w nowej czystej formie. Jest to najlepsza pora żeby zrobić coś dla naszego zdrowia i sylwetki.