Zdrowie bez glutenu
Bożena Przyjemska BLOG

Niebezpieczne zboża

4 stycznia 2014Medycyna naturalna

blog1Medycyna naturalna istniała od zarania cywilizacji, leki naturalne takie jak zioła stosowano od tysięcy lat. Człowiek obserwując przyrodę starał się pomagać sobie i bliskim. Używano naparów z roślin do leczenia dolegliwości i uśmierzania bólu.
W dawnych czaszach lecznictwem ludowym zajmowali się czarownicy, szamani, babki – zielarki zwane w niektórych rejonach Polski szeptuchami. Hodowali zioła i przyrządzali nalewki zakonnicy. Do dzisiaj sławny jest zakon ojców Bonifratrów, który przyrządza nalewki na wiele przypadłości zdrowotnych.
Około 200 lat temu zaczęła stawiać pierwsze kroki medycyna zwana dzisiaj akademicką. Edukacja przyszłego medyka zaczynała się od praktyki u doświadczonego lekarza. Po odbytej praktyce następował egzamin i po jego zdaniu młody lekarz mógł zacząć samodzielną praktykę.
Technologia medyczna zrobiła wspaniałe postępy, aparatura szpitalna, narzędzia diagnostyczne przyprawia o zawrót głowy. Doskonale rozwinięta medycyna ratunkowa dokonuje niesamowitych rzeczy, jeżeli chodzi o ratowanie życia. Chirurgia i transplantologia dzięki nowoczesnym technologiom potrafi przeszczepiać organy. Tysiące nowych „wspaniałych” leków, co roku wchodzi na rynek. I to wszystko daje złudzenie wielkiej troski o nasze zdrowie i życie, a tak naprawdę jest dobrze prosperującym biznesem rządzącym się prawami rynku gdzie mało jest miejsca na cierpiącego człowieka i jego problemy.
W związku z szybkim rozwojem cywilizacji zmieniła się też nasza mentalność. Nie mamy czasu na zajmowanie się sobą i rodziną, szukamy szybkich rozwiązań naszych problemów. Świat medyczny i firmy farmaceutyczne dostarczają nam szybkich rozwiązań nie licząc się z konsekwencjami. czytaj więcej »

18 stycznia 2014Bańki

banki1
Częstym tematem w czasie spotkań towarzyskich w polskim środowisku jest zdrowie. Każda z dyskutujących osób jest specjalistą i może udzielić rady. Tematy są różne i różne są opinie. Wśród zaproszonych gości trafiają się też lekarze, którzy na temat medycyny naturalnej mają najmniej do powiedzenia. Na jednym z takich spotkań tematem było stawianie baniek. Znajoma, która brała udział w rozmowie była wielką zwolenniczką baniek. Wspominała czasy dzieciństwa, kiedy ojciec lekarz stawiał jej bańki, które świetnie pomagały na infekcje górnych dróg oddechowych. Zapytano lekarkę o zdanie; zamiast odpowiedzi usłyszeliśmy „to już inna epoka” . Zaproponowałam tą terapie znajomej, która miała zapalenie oskrzeli, zapytała ona o zdanie lekarki, która po raz trzeci zmieniała jej antybiotyk. Ta odparła ze złością, że jest to przeżytek, bo teraz mamy antybiotyki. czytaj więcej »

26 lutego 2014Kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne w/g profesora Paulinga i dr. Ratha

Untitled-1O terapii profesora Paulinga dowiedziałam się wiele lat temu na jakimś wykładzie. Od tego czasu polecałam ją swoim pacjentom, jako metodę skuteczną i całkowicie bezpieczną. Mam dowody w postaci zdjęć USG dopplerowskiego, że moje maleńkie 7 milimetrowe złogi miażdżycowe zniknęły z tętnic szyjnych po kilkakrotnym zastosowaniu terapii. U wielu moich pacjentów rozpuściły się pokaźnych rozmiarów złogi miażdżycowe ograniczające przepływ krwi w tętnicach szyjnych. Od kilku lat z mężem stosujemy tą terapię profilaktycznie kilka razy do roku. Często u moich pacjentów spotykam się z wątpliwościami, czy terapia ta nie spowoduje odklejenie się złogu i kompletne zamknięcie światła naczynia, dlatego przetłumaczyłam artykuł, który dokładnie wyjaśnia mechanizm działania tej terapii. Kuracja trwa tylko dziesięć dni i każdy powinien ją stosować conajmiej dwa razy do roku.
Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania czytaj więcej »

10 sierpnia 2014Huba brzozowa – wspaniały lek

Untitled-1Do zachowania pełnego zdrowia potrzebne jest kilka czynników. Najważniejsze z nich to odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne i równowaga psychiczna .
Medycyna chińska, która ma tradycje wielu tysięcy lat w szerzeniu profilaktyki dba o harmonie w organizmie. Jak głoszą opowieści, chiński lekarz otrzymywał wynagrodzenie za utrzymywanie pacjenta w dobrym zdrowiu. Najważniejszym elementem tej harmonii jest odżywianie. Według chińskiej filozofii składa się ono z 5 elementów
• rodzaj i jakości pożywienia,
• prawidłowe trawienie,
• prawidłowe przyswajanie strawionego pokarmu,
• prawidłowe wydalanie,
• psychologiczne podejście do odżywiania, jako jednej z najważniejszych funkcji życiowych.
Naszym przeznaczeniem jest zdrowie i prawidłowy rozwój. Jeszcze nie tak dawno genetycy uważali, że 75% naszych przypadłości zapisane jest w genach, a tylko 25% to wpływ środowiska.
Epigenetyka gałąź biologii, która rozwinęła się stosunkowo niedawno mówi, że, genom – zawierający genetyczny program jest odpowiedzialny za nasze zdrowie tylko w 25 %, natomiast 75%. to wpływ środowiska wewnętrznego i zewnętrznego. A co ono ma nam do zaoferowania? W chwili obecnej notuje się coraz więcej niedoborów makro i mikroelementów w glebie i w pożywieniu. Owoce i warzywa w czasie długotrwałego transportu tracą witaminy i minerały . Pożywienie, woda , promieniowanie elektromagnetyczne, zatrucie środowiska, wpływa negatywnie na nasze zdrowie.
Analiza krwi pępowinowej wykazuje wielkie ilości substancji chemicznych, które przenikają przez łożysko zatruwając płód. czytaj więcej »

18 lutego 2015Leczenie paradontozy

waterpik 001 Należy zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie waterpik – widoczne na obrazku (w Polsce nazwa jest taka sama, jest to urządzenie wytwarzające cienki strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem),
• Wodę utlenioną 3%
• Witaminę C – kwas askorbinowy
• Olej kokosowy

Do wody, która mieści się w pojemniku urządzenia należy wlać dwie nakrętki wody utlenionej i dolać do pełna ciepłej wody. Tym roztworem zaleca się płukać dziąsła, bardzo dokładnie, zwłaszcza kieszonki przyzębne, dwa razy dziennie. Przez pierwsze dni dziąsła będą bardzo krwawić, potem coraz mniej. Po dwóch tygodniach, jak obiecuje dr Levy – (kardiolog funkcjonalny), goi się stan zapalny spowodowany infekcją i ubytki w dziąsłach zaczynają wypełniać się nową tkanką. czytaj więcej »

15 marca 2015Ukryta prawda o szczepionkach

dziecko a20
Prawie co roku firmy farmaceutyczne próbują zorganizować nam nową epidemię. Była już epidemia świńskiej i ptasiej grypy, epidemią ludzkiej grypy straszą regularnie w okresie jesienno-zimowym. Nie ważne, że zachorują trzy osoby, propaganda medialna zrobi swoje.
Przeciętny obywatel, który pojęcia nie ma, czym są szczepionki, co w nich się znajduje i jakie mogą mieć działania uboczne, łatwo ulega panice. W tygodniku „Wiadomości” z 12 lutego przeczytałam niepokojącą informacją na temat grożącej nam w tym roku epidemii odry. W związku z tym, dla przykładu, wyrzucono z Uczelni prof. Torcolaci, która śmiała twierdzić, że nie ma dowodów naukowych na to, że szczepionki pomagają. Wszechpotężna farma wywarła presją na władze uczelni, które dokonały egzekucji prawdomównej profesor. czytaj więcej »

5 lipca 2015Szybki sposób obniżenia ciśnienia tęnitczego w/g dr Axe

1. Dieta śródziemnomorska bez zbóż, mleka i jego przetworów:
duża ilość tłustych ryb oceanicznych i owoców morza, warzywa, owoce, olej lniany albo z oliwek (żeby uniknąć zatrucia rtęcią, która może znajdować się w rybach należy dwa razy w tygodniu zażywać tabletki z chlorelli albo węgiel. Węgiel działa odtruwająco i wiąże i unieszkodliwia wszystkie metale ciążkie.) Do smażenia olej kokosowy albo rzepakowy.
2. Codziennie przyjmować 1000 mg oleju rybnego dobrej jakości – gdzie fakcje EPA i DHA są w proporcji 3:1 ( ma on właściwości przeciwzapalne)
3. Magnez – 500mg dziennie po jedzeniu.
4. Potas – jedną tabletką dziennie, albo włączenie do jadłospisu produktów, które go zawierają. Są to: 2 łyźki stołowe octu jabłkowego rozpuszczonego w 1,5 szklance wody rano pół godziny przed jedzeniem, 1 szklanka wody kokosowej dziennie, jeden banan lub awokado
5. Koenzym Q 10 – 200 – 300 mg dziennie po jedzeniu

Rezultaty widoczne już po tygodniu
Jeżeli stosujecie tabletki na nadciśnienie, przeczytajcie ulotkę załączoną do leku. Znajdziecie tam informację o skutkach ubocznych i niepożądanych. Dowiecie się, że tabletki te mogą być przyczyną zawału serca. Lepiej zastosować naturalną i skuteczną metodę i spać spokojnie.

11 czerwca 2016Kiedy dieta bezglutenowa nie pomaga. Specyficzna dieta węglowodanowa SCD

jelitaWśród pacjentów mających chorobę trzewną jest duża grupa, u której zastosowanie bardzo restrykcyjnej diety bezglutenowej nie daje żadnych rezultatów. Problemy jelitowe nasilają się, aż dochodzi do bardzo poważnych schorzeń takich jak : choroba Leśniewskiego – Krona, wrzodziejące zapalenia jelita grubego, uchyłkowości jelita grubego , celiaki opornej na dietę, mukowiscedozy, przewlekłych biegunek i różnych chorób autoimmunologicznych.

Artur, 25 letni inżynier, zgłosił się do mnie po poradę, miał zaburzenia gastryczne od dłuższego czasu. Dokuczały mu częste biegunki wzdęcia i bóle brzucha. Stwierdziłam nadwrażliwość na gluten i stan zapalny śluzówki jelita cienkiego. Zaleciłam dietę bezglutenową, bezmleczną i kurację ziołową. Minoł rok, w międzyczasie młody człowiek nie przestrzegał żadnej diety. Objawy nasilały się i były tak dokuczliwe, że Artur zgłosił się do gastrologa. czytaj więcej »

11 maja 2017Skuteczny środek na odbudowanie śluzówki jelit

Od dawien dawna osobom wycieńczonym chorobą podawano rosół z kury. Nasze babcie i prababcie uważały go za panaceum niezbędne w procesie wyzdrowienia. Badania składu wywaru i jego wpływu na nasze zdrowie potwierdziły te obserwacje. Rosół z kości zwierzęcych, gotowany przez długie godziny na małym ogniu z dodatkiem małej ilości octu i warzyw, ma wiele wartości odżywczych i może pomóc w odbudowie śluzówki jelit. W procesie długotrwałego gotowania z dodatkiem octu jabłkowego kości uwalniają cenne aminokwasy, kolagen i fosforan wapnia. Substancje te są dobrze przyswajane przez organizm. Aminokwasy, które tam się znajdują, przyczyniają się do leczenia stanów zapalnych i odżywiają organizm. Według najnowszych badań aminokwasy i żelatyna, uszczelniają jelita, leczą śluzówkę i poprawiają trawienie. Pomagają one w leczeniu biegunki, zaparć i nietolerancji pokarmowej.

Naturalna glukozamina pochodząca z wywaru zbawiennie działa na bolące stawy, zaś siarczan chondroidyny zapobiega powstawaniu osteoporozy. Kolagen poprawia również jakość skóry, włosów i paznokci. Aminokwas glicyna poprawia pamięć i przywraca spokojny sen. Mark Sisson, autor książki „The Primal Blueprint” nazywa wywar z kości wspaniałym pożywieniem. Twierdzi on, że szpik kostny, który jest składnikiem wywaru pomaga w odbudowie układu immunologicznego. Badania wykazały, że podawanie wywaru z kości pacjentom z chorobami autoimmunologicznymi w znacznym stopniu poprawiało stan zdrowia, a w niektórych przypadkach leczyło chorobę. Fosfor, magnez i wapń w przyswajalnej formie odbudowują masą kostną. Odżywiony organizm produkuje też więcej energii. U pacjentów nowotworowych poddawanych różnym tradycyjnym terapiom śluzówka jelit jest poważnie uszkodzona, a wchłanianie substancji odżywczych, witamin i suplementów bardzo zaburzone. Na odbudowę śluzówki jelit organizm potrzebuje 21 dni, tyle trwa całkowita wymiana wszystkich komórek. Wielką zaletą wywaru z kości jest to, że można go stosować u wszystkich przewlekle chorych. Jest to tania i bezpieczna metoda lecznicza.

 

 

3 sierpnia 2017Wywar kości. Regeneruje jelita i układ immunologiczny, dostarcza aminokwasów do budowy kolagenu.

Garnek ( około 7 litrów) napełnić kośćmi i zalać filtrowaną wodą ( mogą być wszystkie rodzaje kości włącznie z drobiowymi)
Do garnka nalać 5 łyżek octu jabłkowego i odstawić na 4 godziny. Następnie gotować na małym ogniu 48 godzin. Do wywaru można dodać sól, warzywa i zioła. Po ugotowaniu przecedzić, przelać do słoików i przechowywać w lodówce w zamrażalniku. Pić 3 razy dziennie po 1/2 szklanki .